کشتار مردم و نیروهای امنیتی سوری به دست آل‌سعود

یک منبع اطلاعاتی اردنی از توطئه یک سازمان امنیتی وابسته به شاهزاده سعودی "بندر بن سلطان" برای ایجاد بحران در سوریه و بی‌ثباتی این کشور پرده برداشت.

به گزارش سرویس بین الملل شبکه ایران به نقل از العالم، یک منبع اطلاعاتی اردنی از توطئه یک سازمان امنیتی وابسته به شاهزاده سعودی "بندر بن سلطان" برای ایجاد بحران در سوریه و بی‌ثباتی این کشور پرده برداشت.


بنابراین گزارش، یک افسر اطلاعاتی اردنی که مخالف مشارکت در توطئه بر ضد سوریه و همچنین مخالف فعالیت‌های بندر بن سلطان در اردن است، فاش کرد که بندر گروه‌های لجستیکی در اختیار دارد که آزادانه در اردن فعالیت کرده و از مرزهای اردن برای نفوذ به سوریه و اعزام نیروهای آموزش دیده و ارسال سلاح و مواد منفجره به این کشور استفاده می‌کنند.


این افسر اطلاعاتی اردنی تاکید کرد: اقدام اردن در اعلام حمایت از سوریه و در عین حال بی‌توجهی به فعالیت شرکت‌های تلفن همراه به‌ویژه شرکت تلفن همراه "اومنیه" بسیار تمسخرآمیز است.


وی افزود: این شرکت با اهداف خرابکارانه پوشش‌دهی خطوط تلفنی خود را تا اراضی سوریه تقویت کرده و با صدور مجوز نصب دستگاه‌های تقویت آنتن، کاری کرده که تلفن‌های همراه اردنی تا مرزهای دمشق، پایتخت سوریه، آنتن داشته باشند.


این افسر اطلاعاتی پیش از فرارسیدن روز جمعه گذشته گفت: بر اساس سناریوی کوتاه مدتی که برای بحران‌سازی در سوریه درنظر گرفته شده است، آنها به دنبال تکرار تجربه موفقیت‌آمیز شهرهای درعا و دوما هستند؛ به این ترتیب که در جمعه آینده 8 آوریل،  عناصر تروریستی وابسته به بندر که در سوریه حضور دارند، دست به فاجعه هایی علیه تظاهرکنندگان می‌زنند، با این تفاوت که مقصد عملیات آن ها در جمعه آینده، شهرهای حلب و دمشق خواهد بود. این اظهارات درحالی منتشر شد که روز جمعه مزبور در جریان حمله افراد مسلح نقابدار به تظاهرکنندگان در شهر درعا، 19 تن از نیروهای امنیتی شهید و ده‌ها تن دیگر مجروح شدند.


این منبع اطلاعاتی اردنی درباره جزییات این طرح خاطر نشان کرد: شماری از اعضای گروهک‌های وابسته به بندر که در سوریه مستقر هستند، در منطقه‌ای مشخص به‌سوی تظاهرکنندگان تیراندزای خواهند کرد.


وی افزود : بر اساس این طرح پس از تحریک گروهی از جوانان، مکانی برای برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیز مشخص می‌شود، در همین راستا محل تظاهرات به گروهک مخفی اطلاع داده می‌شود تا افراد این گروهک بر فراز بامهای آن منطقه مستقر شوند.


این افسر اطلاعاتی اردنی تاکید کرد: وقتی نمازگزاران از مسجد خارج می‌شوند، گروهی برای تحریک مردم شعارهایی ضد نظام سوریه سر می‌دهند، این شعارها توسط "ایلی خوری" عامل سازمان سیا و شرکت او به نام "ساچی اند ساچی" که نامی تقلبی است، ساخته شده است.


این افسر اطلاعاتی خاطرنشان کرد: اگر تحریک‌کنندگان بتوانند صد نفر را جمع کنند ریختن به خیابان‌ها به هدف اول تبدیل می‌شود؛ هدف دوم درگیری با نیروهای پلیس و امنیتی است که به محل تظاهرات می‌آیند.


وی تاکید کرد: به محض آغاز درگیری تن به تن و پرتاب سنگ؛ همان طور که در درعا اتفاق افتاد ، افراد مسلح وارد عمل شده و بسوی تظاهر کنندگان تیراندازی می‌کنند، و شماری از مردم را کشته و یا زخمی می‌کنند. در همین حین گروه‌های دیگری که یکدیگر را نمی‌شناسند، به تخریب اموال عمومی می‌پردازند.


بر اساس این گزارش، خطرناک‌ترین بخش این عملیات پخش شایعه است؛ عملیاتی که با کمک رسانه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی مزدور در درعا با موفقیت انجام شد. در این عملیات پس از کشته و یا مجروح شدن شماری از شهروندان، شایعه‌هایی مبنی بر دست داشتن نیروها و مسئولان ارشد امنیتی در کشتار مردم پخش می‌شود.
این افسر اردنی خاطرنشان کرد: در شهر دوما پخش شایعه موجب ایجاد موجی از خشم و نفرت بین مردم به دلیل کشته شدن شماری از شهروندان شد.


بشار اسد رییس جمهوری سوریه در سخنان اخیر خود در پارلمان، حوادث اخیر در این کشور را یک توطئه بزرگ خارجی دانست که هر از چند گاهی در سوریه تکرار می‌شود.


با توجه به اینکه این سخنان قبل از جمعه گذشته اتفاق افتاده است و این سناریو تقریبا به همین شکل در روز مزبور پیاده‌سازی شده است، صحت دست داشتن توطئه‌گران سعودی در کشتار مردم سوریه مشخص می‌شود.

/ 0 نظر / 5 بازدید