کاخ سفید از سقوط مهره‌هایی مثل علی عبدالله صالح نگران است

 http://www.inn.ir/iran_media/image/2009/09/391410909_orig.jpg
کارشناس آمریکایی مسایل خاورمیانه و عضو مرکز " برای امنیت جدید آمریکا" اعلام کرد که دولتمردان این کشور از سقوط دیکتاتورهایی مثل علی عبدالله صالح سخت نگرانند، زیرا مهره‌های خود را از دست می‌دهند.

به گزارش سرویس بین الملل شبکه ایران به نقل از مجله " فارین پالیسی"،  "ریچارد فونتین"، نویسنده و عضو ارشد مرکز " برای امنیت جدید آمریکا"،‌ با اشاره به نگرانی شدید دولتمردان کاخ سفید از سقوط احتمالی علی عبدالله صالح،‌ در پی خیزش گسترده مردم یمن،‌ تاکید کرد:‌ علی عبدالله صالح در دهه‌های گذشته از همپیمانان اصلی آمریکا در منطقه بوده است.
این نویسنده و رززنامه نگار آمریکایی ادامه داد: علی عبدالله دیکتاتوری مفید و چالاک بوده که از طریق مجموعه‌ای از اقدامات اعم از سرکوب شدید و نیز  دادن اندکی دموکراسی محلی، بر یمن حکومت و در عین حال منافع آمریکا را در منطقه تامین کرده‌است.
این پژوهشگر با اشاره به همکاری نزدیک رژیم عبدالله صالح با آمریکا در عملیات به اصطلاح مبارزه با تروریسم، تاکید کرد: علی عبدالله صالح به آمریکا اجازه داد، خاک یمن را مورد حملات موشکی قرار دهد و در عین حال اطلاعات سری زیادی را نیز در خصوص منطقه در اختیار نیروهای آمریکایی قرار داده و در مقابل واشنگتن هم به آموزش نظامیان بحرینی و ارسال تجهیزات پرداخته است.
فونتین اظهار داشت: به نظر می‌رسد، نفس حکومت عبدالله صالح به شماره افتاده است و این رژیم روزها و یا ساعت های پایانی خود را سپری می‌کند، اما از این به بعد چه اتفاق خواهد افتاد؟
وی افزود:بدون شک کناره گیری عبدالله صالح از قدرت در کوتاه مدت بر فعالیت‌های آمریکا در منطقه تأثیر منفی خواهد گذاشت.

/ 0 نظر / 6 بازدید