افشای ابعاد جدیدی از نقش مستقیم عربستان در حوادث سوریه

841710311_orig.jpg
پایگاه اطلاع رسانی نهرین نت گزارش داد که تاکید نمایندگان وهابی وابسته به ریاض در پارلمان کویت برای تغییرات در سوریه، نشان دیگری از نقش مستقیم و آشکار رژیم آل سعود در حوادث جاری سوریه دارد.

به گزارش سرویس بین الملل شبکه ایران، پایگاه اطلاع رسانی "نهرین نت" امروز دوشنبه در گزارشی پیرامون دخالت آشکار سران عربستان سعودی برای ایجاد بحران در سوریه، نوشت:‌ درخواست نمایندگان وهابی پارلمان کویت برای برکناری بشار اسد، تاکیدی بر نقش مستقیم و آشکار آل سعود در حوادث جاری سوریه دارد.
بنابر این گزارش، درخواست نمایندگان وهابی کویت برای کناره گیری بشار اسد از حاکمیت سوریه تاکیدی است بر دست داشتن نظام سعودی در ایجاد بحران و قصد دارد از برگزاری راهپیمایی مسالمت آمیز روزهای اخیر در سور یه به نفع خود بهره برداری کند.
به نوشته این پایگاه اطلاع رسانی،‌ سران سعودی قصد دارند با استفاده از این راهپیمایی‌ها مسالمت آمیز، در راستای طرح‌های بی ثبات سازی در سوریه و ایجاد فتنه‌های فرقه‌ای و در نتیجه سقوط نظام سوریه به ریاست بشار اسد بهره برداری کند.
هدف نمایندگان وهابی کویت که بر اساس فرامین سران ریاض صورت گرفته است،  تحریک افکار عمومی کویت علیه نظام سوریه و نیز فشار بر دولت کویت برای تایید تظاهرات اعتراض آمیز علیه دولت سوریه است.
"هایف المطیری"، نماینده افراطی پارلمان کویت که از طرفدار فتواهای تکفیری علیه شیعیان در عراق به شمار می‌رود، هر روز به شیعیان که بیشتر ساکنان بحرین را تشکیل می‌دهند، حمله و از حکومت آل خلیفه با اینکه با رژیم صهیونیستی ارتباط دارد حمایت می‌کند.
این نماینده تکفیری مجلس کویت با چنین رویکردهایی درصدد لطمه زدن و تحریک افکار عمومی کشورش و سوریه علیه ساختار سیاسی حاکم بر سوریه است.
پیشتر نیز مقامات امنیتی و پلیس سوریه یک کامیون حامل اسلحه که متعلق به مزدوران برخی کشورهای منطقه بود، شناسایی و توقیف کردند.
سرنشینانان این خودرو در بازجویی اعلام کردند که از دولت عربستان سعودی دستور می گرفتند.

/ 1 نظر / 5 بازدید
حزب الله(خواهران)

سلام لعنت خدا بر آل سعود و اسلام آمریکایی. وبلاگ پر باری دارید. انشاالله که موفق باشید.