کشتار مردم بحرین مثل جنایات اسرائیل در فلسطین است

آیت‌الله صدیقی مهم‌ترین و مصیبت‌بار‌ترین وضعیت را اوضاع مردم قهرمان و مسلمان بحرین دانست و خاطرنشان کرد: کشتار مردم بحرین توسط عربستان و امارات، شبیه کشتار مردم غزه و فلسطین است؛ مردم بحرین فقط خواهان تعیین سرنوشت خود هستند و گلوله‌ای به سمت حکومت شلیک نکرده‌اند و با حرکتی آرام و با در دست داشتن گل و قرآن در دست، به سمت ماموران می‌روند اما با گلوله پاسخ داده می‌شوند.
 
 
به گزارش شبکه ایران به نقل از فارس، آیت‌الله صدیقی در خطبه دوم نمازجمعه این هفته تهران به مسائل جاری منطقه، بخصوص مسئله بحرین، یمن و لیبی اشاره کرد و افزود: این وقایع از یک‌سو جای امید و خوشحالی دارد؛ چراکه ملت‌های مسلمان بیدار شده و قیام کرده‌اند، لذا ظرفیت ظرف ملت‌ها تمام شده است و جایی برای استبداد و ظلم باقی نمانده است.

وی با اشاره به وقایع کشور لیبی خاطرنشان کرد: امروز مردم مسلمان هم از سوی نظامیان ناتو و هم از طرف قذافی جنایتکار و خونخوار کشته می‌شوند، غرب و آمریکا که به بهانه حمایت از مردم لیبی به لیبی حمله کرده‌اند، در اصل به دنبال ذخایر نفت لیبی هستند، و این درحالیست که از جنایات قذافی جلوگیری نکرده‌اند و به نظر می‌رسد در پس پرده دست‌هایی در کار باشد که این را فاجعه و مصیبت می‌دانیم، اما مردم لیبی با صبر و استقامت به نتیجه خواهند رسید.

امام جمعه موقت تهران آمریکا را سازنده و حامی دیکتاتور‌ها خواند و با اشاره به اوضاع کشور یمن گفت: حاکم یمن که به کشتار مردم خود دست می‌زند، سرانجام در برابر خواست ملت به زانو درخواهد آمد.


مصیبت‌بارترین وضعیت را مردم بحرین دارند

آیت‌الله صدیقی در ادامه مهم‌ترین و مصیبت‌بار‌ترین وضعیت را اوضاع مردم قهرمان و مسلمان بحرین دانست و خاطرنشان کرد: کشتار مردم بحرین توسط عربستان و امارات، شبیه کشتار مردم غزه و فلسطین است؛ مردم بحرین فقط خواهان تعیین سرنوشت خود هستند و گلوله‌ای به سمت حکومت شلیک نکرده‌اند و با حرکتی آرام و با در دست داشتن گل و قرآن در دست، به سمت ماموران می‌روند اما با گلوله پاسخ داده می‌شوند، دستگیر و مورد یورش قرار می‌گیرند، مجروحانشان نیز در بیمارستان مورد تعرض هستند. آنچه که مصیبت را قابل تحمل می‌کند آن است که این ظلم‌ها در محضر خدا انجام می‌شود.

وی گفت: کمک گرفتن حکومت بحرین از عربستان نشانه عجز دولت بحرین در برابر مردم خود است؛ اما جای تعجب است که یک سرباز سعودی که خود را مسلمان می‌داند در حمایت از مردم فلسطین در مقابل اسرائیل دیده نشد.

امام جمعه موقت تهران عربستان را تحت سلطه و اختیار رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست و افزود: ما ‌‌نهایت انزجار خود را از این کشتار اعلام می‌‌کنیم؛ مردم بحرین بدانند میوه جهاد پیروزی است، ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد، یقینا مردم یمن، بحرین و لیبی پیروز خواهد بود به شرط اینکه قیامشان برای خدا باشد، لذا آن‌ها با الگوگیری از استقامت مردم ایران په فضل الهی به پیروزی خواهند رسید.


قرآن سوزی؛ نشانه هراس آمریکا از اسلام

آیت الله صدیقی در ادامه به موضوع قرآن سوزی کشیش صهیونیست آمریکایی اشاره کرد و گفت: این جسارت و توهین قطعا فقط کار یک کشیش نیست، سکوت هیات حاکمه آمریکا و عدم مجازات او، نشانه یک هماهنگی و وجود برنامه در پس پرده دارد.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها از موج اسلام‌گرایی هراسان هستند، امروز حرکت نجات‌بخش اسلامی که باالگوگیری از حرکت امام خمینی (ره) و با هماهنگی و الگوگیری انقلاب اسلامی ایران آغاز شده است، موجب پی بردن دشمن به قدرت اسلام شده است، لذا از این جهت خیال می‌کنند با سوزاندن قرآن می‌توانند جلوی این حرکت‌ها و گرایش به اسلام را بگیرند که نخواهند توانست.

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به روز ملی فناوری هسته‌ای گفت: قشر جوان و دانشمند کشورمان که مومن هستند، با هدایت رهبر حکیم انفلاب اسلامی توانستند فناوری صلح آمیز هسته‌ای کشور را به این مرحله برسانند.

وی در پایان با گرامی داشتن روز شهادت شهید صیاد شیرازی و سید محمد باقر صدر، در پایان جملاتی را به زبان عربی خطاب به برادران مسلمان کشور‌های منطقه قرائت کرد.

/ 0 نظر / 7 بازدید