حزب الله
[ الصحوة الاسلامیة ]
بحرین الثوره فی البحرین بیداری اسلامی بیداری اسلامی الثوره فی البحرین
درباره وبلاگ
ایمان


نويسندگان

علامه «سید محمدحسین فضل‌الله»، مرجع شیعیان در لبنان دیروز پنجم اسفندماه طی دیدار با سفیر دانمارک در لبنان درباره مسائل عمومی و به‌ویژه مسأله انتشار دوباره کاریکاتورهای اهانت‌آمیز در نشریات دانمارک به بحث و گفت‌و‌گو نشست.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی علامه فضل‌الله، مرجع شیعیان در لبنان، در دیدار خود با «یان توب کریستنسن»، سفیر دانمارک در لبنان گفت: دولت دانمارک باید به سرعت درباره قضیه انتشار کاریکاتورهای موهن به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) که بار دیگر احساسات مسلمانان را جریحه‌دار کرده‌است، دست به اقدام عملی بزند.

وی با تأکید بر این‌که دولت‌های غربی باید به خوبی از میزان احترام مسلمانان و ارادت آن‌ها نسبت به حضرت محمد(ص) آگاه باشند، پرسید: چرا بسیاری از غربی‌ها به پیامبر اسلام(ص) و حضرت مسیح(ع) اهانت روامی‌دارند ولی اگر کسی بخواهد مسأله «هولوکاست» یا هر مسأله دیگری را که به یهودیان ارتباط‌دارد، مورد تحقیق و بررسی قراردهد، فوراً او را مورد پیگرد قرارمی‌دهند.

از سوی دیگر، سفیر دانمارک در این دیدار با تأکید بر این‌که دولت و ملت دانمارک به اسلام احترام می‌گذارند و هرگونه اهانتی را به آن نمی‌پذیرند، با اشاره به قوانین دانمارک در مورد آزادی بیان، موضع «آندرس فوگ راسموسن»، نخست‌وزیر دانمارک را در‌باره این قضیه توضیح‌داد و گفت: نخست‌وزیر دانمارک اعلام کرده‌است دولت او اهانت به هر ملت و گروهی را با توجه زمینه‌های دینی ایشان نمی‌پذیرد.

 علامه فضل‌الله: رسالت رسانه‌ها این است که به مسایل مورد توجه مردم و یا مسایل سودمند بپردازند، نه این که سعی‌کنند دست به تحریک‌گری بزنند و در بین مردم مشکلات سیاسی و چه بسا امنیتی بیافرینند

علامه سید محمدحسین فضل الله همچنین تأکیدکرد: رسالت رسانه‌ها این است که به مسایل مورد توجه مردم و یا مسایل سودمند بپردازند، نه این که سعی‌کنند دست به تحریک‌گری بزنند و در بین مردم مشکلات سیاسی و چه بسا امنیتی بیافرینند.

وی با اشاره به تهدیدات صورت‌گرفته علیه کاریکاتوریست دانمارکی درخواست‌کرد، باید اقدامات قانونی و قضایی در این زمینه انجام‌شود که در این راستا، دولت دانمارک باید با همکاری ارباب رسانه‌ها به روش‌های گوناگون این قضیه را بررسی‌کند.

فضل‌الله افزود: باید مراکز و موسسه‌های گوناگون سیاسی و فرهنگی غرب احساسات معنوی مسلمانان جهان را نسبت به شخصیت حضرت محمد(ص) و میزان احترام و ارادت آن‌ها را به رسول اکرم(ص) درنظر داشته‌باشند و جوانب روانی و تأثیراتی ناشی از بی‌حرمتی‌ها را مورد توجه قراردهند.

علامه فضل الله گفت: مراکز رسمی دنیای اسلام، حتی آن‌هایی که روابط تنگاتنگی با سازمان‌های غربی دارند هم از این مسأله ناراحت هستند و از قطع رابطه اقتصادی و حتی سیاسی با دولت دانمارک سخن می‌گویند.

مرجع دینی شیعیان در لبنان با اشاره به این‌که مسلمانان ساکن کشورهای غربی باید برای برقراری امنیت به ویژه امنیت دانمارک تلاش‌کنند، خاطرنشان کرد: دولت دانمارک نیز باید پیش از این که بازتاب‌های خطرناکی که به نفع مسلمانان و ملل غربی نیست، تدابیری جدی اتخاذکند.

 

منبع:خبرگزاری قر آنی ایران(ایکنا)موضوع مطلب :
۱۳۸٦/۱٢/۸ :: ۱:٥۸ ‎ق.ظ
موضوعات
امکانات جانبی

Locations of visitors to this page
اتقو الله الذی ان قلتم سمع و ان اضمرتم علم
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای حزب الله محفوظ است