حزب الله
[ الصحوة الاسلامیة ]
بحرین الثوره فی البحرین بیداری اسلامی بیداری اسلامی الثوره فی البحرین
درباره وبلاگ
ایمان


نويسندگان
بحرین
یک کارشناس مسائل بین الملل با بیان این‌که اهرم نظامی که عربستان علیه مردم بحرین استفاده کرد، یک اهرم یکسویه نیست و ملت‌ها هم می‌توانند با استفاده از اهرم نظامی، خواسته‌های خودشان را مطالبه کنند، گفت: عربستان فرمولی را پیش روی مردم بحرین و سایر ملت‌ها از جمله ملت عربستان قرار داد که آنها را به فکر استفاده از اهرم نظامی برای پیگیری مطالبات قانونی خودشان سوق می‌‌دهد.

سعدالله زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل شبکه ایران با اشاره به وضعیت کنونی بحرین اظهار داشت: آنچه که این روزها در بحرین در جریان است، به معنای واقعی کلمه یک نسل‌کشی است که با طرح مشتر‌ک آمریکا، آل‌سعود و آل خلیفه به دو صورت کشتار مردم و حبس و دستگیری آنها در حال تحقق است.
به گفته وی، در بین انقلاب‌هایی که در بین کشورهای عربی اتفاق افتاده، بحرین به عنوان یک مورد استثنا جلوه‌گر شده‌، چرا که در بحرین ما شاهد اشغال نظامی زمینی از سوی کشورهای خارجی هستیم و از طرف دیگر با وجودی که اکثریت مردم با روش مسالمت‌آمیز و نه مسلحانه به صورت یکپارچه در صحنه حضور پیدا کردند، حاکمیت و جریان آمریکایی به جای اینکه در مقابل اعتراضات و انقلاب مردمی روشی منطقی در پیش گیرند و واقعیت گسترده بودن اعتراض مردم و فراگیر بودن خواسته تغییر حاکمیت را به رسمیت بشناسند،‌ با استفاده از مشت آهنین تلاش می‌کنند تا انقلاب مردمی را خاموش کنند.

* دور جدید اعتراضات انقلابیون بحرین شکل قهرآمیز می‌گیرد
زارعی ادامه داد: بر اساس این وضعیت باید گفت که اینها ناخواسته مردم بحرین را از روش مسالمت‌جویانه در پیگیری اهداف خودشان مایوس می‌کنند و به ناچار آنها را به سمت درگیری‌های خشونت‌آمیز سوق می‌دهند. بر همین اساس باید به رژیم‌های آل سعود و آل خلیفه هشدار داد که اقدامات آنها به مثابه پاشیدن بنزین بر آتش اعتراضات مردمی است و مسلماً از آنجایی که مردم از حق طبیعی خودشان صرف نظر نخواهند کرد، باید گفت که دور جدید برخورد مردم با جریان غاصب آل خلیفه می‌تواند از شکل مسالمت‌آمیز به شکل قهرآمیز سوق پیدا کند.
این کارشناس مسائل سیاسی در خصوص دخالت عربستان در صحنه بحرین و نحوه برخود انقلابیون بحرینی با این دخالت تصریح کرد: این مسئله کاملاً واضح است که اشغالگر نمی‌تواند برای مدت زیادی در کشور اشغالی بماند؛ مخصوصاً وقتی در‌ مقابل ملت یکپارچه باشد. بنابراین کاملاً واضح است که رژیم آل سعود طی ماه‌های آینده ناچار به ترک خاک بحرین می‌شود و با ترک نیروهای نظامی نیز مسلما مردم بحرین فضایی پیدا می‌کنند که بتوانند مطالبات خود را در بستر جدید‌ی طراحی و دنبال کنند.
این کارشناس مسائل بین الملل با تاکید بر اینکه تجربه بحرینی‌ها طی ماه گذشته اثبات کرد که آنها باید به انسجام بیشتر روی بیاورند، تصریح کرد: افزودن بر توانمندی‌ها و تنوع بخشیدن به این توانمندی‌ها دو نکته‌ای‌ست که بحرینی‌ها باید به آن توجه کنند و از این مسیر خواسته‌های خودشان را تعقیب کنند.

* راه‌های انجام‌شده از سوی ایران برای کمک به مردم بحرین
وی با اشاره به اینکه واکنش جمهوری اسلامی بر مبنای مسئولیت انسانی استوار است، خاطرنشان کرد: بر اساس مسئولیتی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی بر عهده دولت گذاشته شده و آن مسئولیت هم این است که دولت در ایران علاوه بر اینکه به عنوان یک واحد سیاسی در چارچوب پدیده دولت ـ ملت مسئولیت‌هایی را دارد،‌ توأمان بر مبنای وظیفه و راهبرد ملت ـ امت هم وظایفی را بر عهده داد. بنابراین به طور طبیعی ایران در کنار مردم بحرین قرار دارد و از خواسته‌های آنها حمایت می‌کند.
به گفته زارعی، این حمایت می‌تواند طیفی از حمایت‌ها را دربر بگیرد، از جمله حمایت فرهنگی یعنی پشتیبانی مردمی از این حرکت که در این راستا ما شاهد تجمعات گوناگون طی روزهای گذشته بودیم. همین طور در ابعاد دیپلماتیک، ایران می‌تواند با رایزنی‌های با کشورهای اسلامی و سازمان‌های اسلامی نظیر سازمان کنفرانس اسلامی به احقاق حق مردم بحرین روی بیاورد.
وی همچنین روش سیاسی را در این مسیر یادآور شد و گفت: نظام جمهوری اسلامی می‌تواند به عنوان یک دولت و نظام سیاسی اعلام کند که ما از خواسته‌های مردمی از جمله خواسته‌های مردم بحرین حمایت می‌کنیم و رهبر انقلاب این راهبرد را در جریان سفر نوروزی‌شان به مشهد مقدس با صراحت اعلام فرمودند.

*‌ مداخله عربستان قطعاً امنیت ملی این کشور را به مخاطره می‌اندازد
این کارشناس مسائل بین‌الملل، آینده عربستان را ناخوشایند پیش‌بینی کرد و افزود: عربستان با یک تحلیل غلط از خودش در خصوص تحولات بحرین، کشوری اشغالگر را از خود به تصویر کشید و نشان داد که اهرم زور در معادله قدرت رژیم عربستان حرف اول را می‌زند.
وی افزود: این در حالی‌ست که اهرم نظامی یک اهرم یک سویه نیست و ملت‌های دیگر هم می‌توانند با استفاده از اهرم نظامی، خواسته‌های خودشان را مطالبه کنند و از آنجایی که همیشه مواجهه نظامی دولت‌ها با ملت‌ها نافرجام است و در یک دوره زمانی میان‌مدت، به پیروزی ملت‌ها بر دولت‌های مهاجم می‌انجامد، عربستان فرمولی را پیش روی مردم بحرین و سایر ملت‌ها از جمله ملت عربستان قرار داد که آنها را به فکر استفاده از اهرم نظامی برای پیگیری مطالبات قانونی خودشان سوق می‌‌دهد.
زارعی با تاکید بر اینکه این مسئله قطعاً امنیت ملی عربستان را به مخاطره می‌اندازد و آل سعود را دستخوش هرج‌ و مرج‌ها و درگیری‌های مسلحانه می‌کند، اظهار داشت: مسلماً مردم در سطح جهان اسلام خواستار تغییرات مسالمت‌آمیز هستند و رفتار مردم بحرین را هم مسالمت‌آمیز ارزیابی می‌کنند، چرا که هیچ نشانه‌ای تاکنون مبنی بر اینکه بحرینی‌ها‌ از طریق خشونت خواسته‌هایشان را پیگیری کرده‌ باشند، ندارد.
این کارشناس مسائل بین‌الملل با یادآوری این نکته که به طور طبیعی، افکار عمومی جهان اسلام در کنار مردم بحرین ‌و در مقابل رژیم آل سعود و آل خلیفه است، خاطرنشان کرد: این مسئله‌ای است که به نفوذ عربستان در جهان اسلام لطمه می‌زند و برنامه‌های عربستان را در ارتباط با جهان اسلام‌ به مخاطره می‌اندازد. به نظر می‌آید که عربستان به طور نابخردانه معادله‌ای را طراحی کرده است که اولین بازنده آن، خود رژیم حاکم بر ریاض است.موضوع مطلب : بیداری اسلامی
۱۳٩٠/۱/٢۸ :: ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ
موضوعات
امکانات جانبی

Locations of visitors to this page
اتقو الله الذی ان قلتم سمع و ان اضمرتم علم
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای حزب الله محفوظ است