حزب الله
[ الصحوة الاسلامیة ]
بحرین الثوره فی البحرین بیداری اسلامی بیداری اسلامی الثوره فی البحرین
درباره وبلاگ
ایمان


نويسندگان

گسترش دامنه اعتراضات مردمی در اردن و افزایش نارضایتی از حکومت ملک عبدالله پادشاه این کشور صهیونیست‌ها را از سرنوشت توافقنامه "وادی عربه " میان امان و تل‌آویو نگران کرد.A0302004.jpg


به گزارش فارس، "تسفی یحزکیلی " کارشناس مسائل عربی کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی در این زمینه تصریح کرد: تحولات بسیاری در کشورهای همجوار ما در حال وقوع است در حالی که ما توجه خود را تنها به لیبی معطوف کرده‌ایم.

وی افزود: همزمان با آغاز فعالیت‌های ضد دولتی در مصر، گروه‌های مخالف دولت اردن نیز فعالیت‌های خود را آغاز کردند. گروه‌های مخالف دولت به رهبری "اخوان المسلمون اردن " هر جمعه علیه ملک عبدالله پادشاه این کشور تظاهرات گسترده‌ای برگزار می کنند.


به گزارش العالم، او برای زیر سؤال بردن تظاهرات مردم اردن علیه حکومت مستبد دست نشانده آمریکا و غرب مدعی شد اغلب تظاهرات‌کنندگان اردنی در اصل فلسطینی تبار هستند.


در همین حال تلویزیون رژیم صهیونیستی تصاویری از تظاهرات گسترده مردم اردن علیه حکومت ملک عبدالله پخش کرد. تلویزیون رژیم صهیونیستی همچنین بخشهایی از سخنان مخالفان دولت اردن را پخش کرد که در آن مردم خواستار دستیابی به حقوق خود بودند.


"باسل بشاشه " یکی از مخالفان دولت اردن گفت: کشور اردن به یک نهاد امنیتی و اطلاعاتی تبدیل شده است.


"محمود غنیمه " یکی دیگر از مخالفان فعال دولت اردن گفت: باید ادعاهای باطلی که سعی دارد میان طیف‌های مختلف مردم اردن شکاف ایجاد کند را باطل کنیم.


"حمزه بشتاوی " کارشناس مسائل رژیم صهیونیستی در بررسی گزارش تلویزیون این رژیم در گفتگو با برنامه این هفته "العین الاسرائیلیه " ( ازنگاه رسانه‌های اسرائیل) العالم تصریح کرد: صهیونیست‌ها نگران منافع راهبردی خود در اردن هستند.


وی افزود: انتقال دومینوی تحولات منطقه به اردن، منافع رژیم صهیونیستی در این کشور را در معرض تهدید قرار می‌دهد. پس از سرنگونی نظام حسنی مبارک مهمترین مهره آمریکا و اسرائیل در منطقه، صهیونیست‌ها چشم امید خود را به آخرین همپیمان خود در منطقه یعنی اردن دوخته اند.


بشتاوی گفت: گروه‌های مخالف حکومت عمان سعی دارند با درهم شکستن هژمونی آمریکا و اسرائیل در اردن، مفاهیم عزت و آزادگی را در این کشور احیا کنند و مسأله فلسطین و حمایت از مردم آن را در سرلوحه اولویت‌های خود قرار دهند.اخبارمرتبط :منبعموضوع مطلب :
۱۳٩٠/۱/٢۱ :: ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ
موضوعات
امکانات جانبی

Locations of visitors to this page
اتقو الله الذی ان قلتم سمع و ان اضمرتم علم
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای حزب الله محفوظ است