حزب الله
[ الصحوة الاسلامیة ]
بحرین الثوره فی البحرین بیداری اسلامی بیداری اسلامی الثوره فی البحرین
درباره وبلاگ
ایمان


نويسندگان
یکی از انقلابیون و فعالان سیاسی یمن از تعیین روزهای شنبه و چهارشنبه هر هفته برای اعتصاب و نافرمانی مدنی در عدن خبر داد.


A1023600.jpg


به گزارش مانیتورینگ فارس، "نبیل غانم " از انقلابیون و فعالان سیاسی عدن با بیان اینکه اوضاع بعد از تظاهرات گسترده روز گذشته امروز شرایطی طبیعی بر این شهر حاکم است، با اشاره به فلج شدن شهر عدن در روزهای اعتصاب عمومی گفت: توافق حاصل شد که مردم عدن روزهای شنبه و چهارشنبه را اعتصاب عمومی کنند.

وی که با تلویزیون الجزیره گفت‌وگو می‌کرد؛ با بیان اینکه همه مردم عدن هر روزه باخشم زائد الوصفی خونریزی رژیم حاکم را محکوم می‌کنند، ‌افزود: همه مناطق این شهر هر روزه شعارهایی مبنی بر لزوم توقف قتل و ترور مردم یمن توسط رژیم صنعا را فریاد می‌زنند.


غانم با اشاره به حمله روز گذشته نیروهای امنیتی یمن به تظاهرات کنندگان در میدان تغییر در صنعا که حداقل یک کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشته است،‌ گفت: خون‌هایی که بر زمین می‌ریزد؛ اصرار انقلابیون بر ماندن در میدان‌های تحصن و ادامه اعتراضات تا سرنگونی رژیم حاکم را افزایش می‌دهند.


بر اساس این گزارش، اعتصاب عمومی و پیوسته مردم شهر عدن که موافق به همراهی 90 درصدی مردم شده بود؛ شب گذشته متوقف شد و تنها روزهای شنبه و چهارشنبه به عنوان روزهای اعتصاب عمومی اعلام شدند و در صورتی که عملیات خشونت و ترور رژیم حاکم تداوم پیدا کند تعداد روزهای نافرمانی مدنی بیشتر می‌شود.


شهر جنوبی عدن دیروز شاهد نافرمانی مدنی در اعتراض به عدم کناره‌گیری عبدالله صالح از قدرت بود. این اقدام در پاسخ به درخواست انقلابیون 16 فوریه یمن صورت گرفت و شاهدان عینی اعلام کردند که این شهر کاملا فلج شده است و علاوه بر بسته شدن اماکن تجاری، آمد و شد در شهر نیز متوقف شده است.


در همین راستا "ولید العماری " از فعالان سیاسی یمن با بیان اینکه دیروز همه مردم شهرهای "حضرموت " و "تعز " علیه رژیم حاکم به پا خاسته و رژیم "صالح " کشتارگاهی را علیه معترصان در صنعا به راه انداخت، افزود: تعداد قربانیان بسیار بیشتر از آمار اعلام شده در رسانه‌هاست. شاهدان عینی که در محل حادثه بوده‌اند ربوده شدن شماری از اجساد قربانیان توسط نیروهای امنیتی را تاکید کردند.


بر اساس این گزارش، تظاهرات و اعتراض در یمن به منظور سرنگونی رژیم علی‌ عبدالله صالح همچنان ادامه دارد و در آستانه برگزاری نشست فوق‌العاده وزرای خارجه دولتهای عضو شورای همکاری خلیج فارس که قرار است امروز درباره برررسی بحران یمن در ریاض برگزار شود، این اعتراض‌ها همچنان ادامه دارد.


از طرفی دیگر انقلابیون یمن در واکنش به ابتکار شورای همکاری خلیج فارس که قرار امروز در ریاض مورد بحث و بررسی قرار گیرد؛‌ اعلام کردند که این شورا به‎ دنبال تلف کردن وقت و فرسودن انقلابیون یمنی است تا در این زمان عبدالله صالح بتواند راهکار مناسبی برای مهار انقلاب موجود در یمن بیندیشد. انقلابیون تأکید کرده‌‌اند که هر طرحی را که ضامن کناره‌گیری فوری عبدالله صالح از قدرت نباشد، بیهوده است و آنها آن را نمی پذیرند.


منبعموضوع مطلب :
۱۳٩٠/۱/٢۱ :: ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ
موضوعات
امکانات جانبی

Locations of visitors to this page
اتقو الله الذی ان قلتم سمع و ان اضمرتم علم
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای حزب الله محفوظ است