حزب الله
[ الصحوة الاسلامیة ]
بحرین الثوره فی البحرین بیداری اسلامی بیداری اسلامی الثوره فی البحرین
درباره وبلاگ
ایمان


نويسندگان

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، با اشاره بر مواضع اخیر عربستان علیه ایران، آن را واکنشی به توفیقات ملت ایران دانست و گفت: ریاض، تهران را رقیب خود می‌داند.

احمد توکلی در گفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به موضع وزیر امور خارجه عربستان مبنی بر آنکه تهران در مسیر اشتباهی قرار گرفته است، با طرح این پرسش که آیا ما در مسیر اشتباهیم یا عربستان، گفت: کشوری که از حقوق ملت‌ها دفاع می‌کند و در مسیر تحقق اراده مردم بر سرنوشتشان گام برداشته است، در مسیر اشتباه قرار دارد یا کشوری که با کشتار، زور و ارعاب مقابل آزادی خواهی شیعیان ایستادگی می‌کند؟

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عربستان رفتاری را از خود نشان داده و کاری کرده که ننگ تاریخ برایش باقی مانده و به سرنوشت شاه گرفتار خواهد شد.

ادعاها، واکنش به توفیقات ملت ایران است

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با اشاره بر افزایش ادعاها علیه ایران از سوی عربستان ادامه داد: ایران برای کشورهای منطقه الگوست و امروز کشورهای منطقه تحت تأثیر ایران هستند.

 

2272329994103215281430116201586045215.jpg

 

 


توکلی با بیان آنکه ادعاها واکنش به توفیقات ملت ایران است، اذعان داشت: به رغم دشمنی آمریکا ایران با پیشرفت‌هایی که در عرصه علم، فناوری و تکنولوژِی داشته سرمشق کشورهای منطقه شده است.

عربستان، ایران را رقیب خود می‌داند

وی به سابقه اسلام خواهی کشورهای منطقه اشاره کرد و افزود: مردم منطقه می خواهند تحت تأثیر سابقه تاریخی ایران هویت تاریخی خود را احیا کنند، آن هم در شرایطی که آزادی ندارند و عربستان در این شرایط ایران را رقیب خود می داند.

وی با تأکید بر آنکه ایران خیرخواه مردم منطقه است، گفت: ایران تصمیم گرفته تا از انقلاب‌های آنها حمایت کند و دولت عربستان باید بداند در چنین شرایطی به دست مردم منطقه سرانجام به سرنوشت شاه دچار می‌شود.

نماینده مردم تهران افزود: لشکریانی که سعودی‌ها به بحرین فرستاده‌اند یا جنازه آل خلیفه را با خود به عربستان می‌برند یا همراه با خاندان ستمگر آل خلیفه در بحرین به دست مردم دفن خواهند شد.


جای هیچ مذاکره ای نیست

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان آنکه مردم بحرین در همان روزهای نخست خواهان تغییر حکومت دیکتاتوری آل خلیفه بوده‌اند، تأکید کرد: جای هیچ مذاکره ای نیست و مجلس مدافع تغییر حکومت به دست مردم و  نه مدافع مذاکره آل خلیفه با مردم است.

«سعود الفیصل»، وزیر امور خارجه عربستان، به تازگی در سخنانی در جمع خبرنگاران درباره مواضع ایران در قبال سرکوب قیام مردم بحرین ادعاهایی را علیه کشورمان مطرح کرده است.موضوع مطلب :
۱۳٩٠/۱/۱۸ :: ۸:۳٥ ‎ب.ظ
موضوعات
امکانات جانبی

Locations of visitors to this page
اتقو الله الذی ان قلتم سمع و ان اضمرتم علم
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای حزب الله محفوظ است