حزب الله
[ الصحوة الاسلامیة ]
بحرین الثوره فی البحرین بیداری اسلامی بیداری اسلامی الثوره فی البحرین
درباره وبلاگ
ایمان


نويسندگان

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه درک بالای ملت های منطقه تلاش استکبار برای محو اسلام گرایی تحولات منطقه را خنثی کرده است، گفت: خیزش اسلامی مردم منطقه همچون بحرین قدرت های مادی را به چالش کشیده است.
حجت الاسلام میرتاج الدینی طی سخنانی در نشست تخصصی «تاثیر انقلاب اسلامی در جنبش های بیداری اسلامی جهان عرب» که به همت دفتر تبلیغات در فیضیه قم برگزار شد، گفت: در کنار عناصر فرهنگی همچون قدرت تبلیغاتی یک کشور، قدرت همراه کردن مردم جهان با خویش، قدرت ساختن و پرداختن افکار جهانی، از یک قدرت معنوی و مردمی به نام قدرت نرم هم می توان نام برد که توان مقابله با قدرت سخت را دارد.
وی قدرت فرهنگی را دارای مولفه هایی همچون؛ بیداری اسلامی، داشتن الگوهای پایداری، ایثار، وحدت و همبستگی، ولایت و رهبری دینی، عزت خواهی و استقلال طلبی، استبداد ستیزی و استکبار ستیزی، عدالت خواهی، اسلام خواهی و جهاد دانست که قدرت معنوی را شکل می دهد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: قدرت های مادی در مصاف با اقتدار معنوی قدرت نرم انقلاب اسلامی شکست فاحشی خورد و این سلسله انقلاب ها و خیزش هایی که در کشورهایی مانند تونس، مصر، بحرین، یمن شکل گرفته نشان می دهد که قدرت های مادی در مقابل ایمان و اسلامی گرایی مردم نتوانستند مقابله کنند.
حجت الاسلام میرتاج الدینی با بیان اینکه قدرت جمهوری اسلامی ایران به تدریج به یک قدرت منطقه ای مقاوم، در مقابل ابرقدرت آمریکا قرار گرفته است که سیاسیون و تحلیل گران به این موضوع اذعان دارند، اظهار داشت: با شکل گیری قدرت نرم انقلاب اسلامی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا که به تدریج شکل گرفت، نه آمریکا، نه ناتو و نه اسرائیل نتوانستند مانع نفوذ این تفکر بشوند.
و ی افزود: جنبشی که در منطقه آغاز شده است با ویژگی های مردمی و اسلامی، الهام گرفته از انقلاب اسلامی ایران است؛ به طوری که جوهره این حرکت ها، اسلامی بودن آن است، گرچه تلاش هایی را استکبار انجام داد تا اسلامی بودن حرکت مردم را محو کند ولی با درک بالای ملت ها، این حرکت خنثی شد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه انقلاب اسلامی در تفکر و اندیشه ملت ها تاثیر گذاشته است، یاد آور شد: خیلی ها تصور می کنند که باید انقلاب اسلامی، در میان ملت ها حضور فیزیکی داشته باشد تا تاثیر بگذارد، ولی این طور نیست، انقلاب اسلامی با صدور تفکر و اندیشه اسلامی، مردم جهان را به خودباوری و ظلم ستیزی تشویق می کند.موضوع مطلب :
۱۳٩٠/۱/۱٢ :: ٥:۳٤ ‎ق.ظ
موضوعات
امکانات جانبی

Locations of visitors to this page
اتقو الله الذی ان قلتم سمع و ان اضمرتم علم
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای حزب الله محفوظ است