حزب الله
[ الصحوة الاسلامیة ]
بحرین الثوره فی البحرین بیداری اسلامی بیداری اسلامی الثوره فی البحرین
درباره وبلاگ
ایمان


نويسندگان

اسلامگرایان اردن دعوت پادشاه برای مشارکت در گفت وگوهای ملی را رد کردند.
به گزارش خبرگزاری ها، کمیته گفت وگوهای ملی اردن شامل 52 تن از فعالان سیاسی و حزبی این کشور است و وظیفه دارد مشکلات به وجود آمده در اردن را از طریق گفت وگو با جناح های سیاسی کشور برطرف کند.
براساس این گزارش، «زکی بنی رشید» مسئول بخش سیاسی حزب «جبهه عمل اسلامی» اردن اعلام کرد که اسلامگرایان این کشور، به دلیل پاسخ ندادن به خواسته های مردم، در کمیته مذکور شرکت نخواهند کرد.
وی گفت: عوامل بسیاری وجود دارد که نشان می دهد قوه مجریه در تحقق اصلاحات مورد نظر صداقت ندارد و از همین رو اسلامگرایان در این کمیته مشارکت نخواهند کرد.
«حمزه منصور» دبیر کل جبهه عمل اسلامی اردن نیز در این مورد گفت: دولت اردن به خواسته های جنبش اسلامی کشور که در حقیقت همان خواسته های عموم شهروندان است پاسخ نداده است.
ملک عبدالله شاه اردن چندی پیش پس از افزایش نارضایتی های مردمی در این کشور، فرمان تشکیل کمیته گفت وگوهای ملی به ریاست «طاهر مصری» رئیس سنای اردن را صادر کرده بود.
لغو سانسور
بیش از 100 روزنامه نگار اردنی با تجمع در محل سندیکای روزنامه نگاران در امان، خواستار پایان دادن به سانسور در این کشور شدند.
به گزارش ایرنا، این روزنامه نگاران با مطرح کردن خواسته خود با عنوان «ابتکار عمل برای تغییر»، این اقدام را، ابزاری برای بازنگری در عملکرد سندیکای روزنامه نگاران و ایفای نقش مهم و صنفی خود در دفاع از آزادی مطبوعات دانستند.
روزنامه نگاران اردنی، همچنین خواستار رهایی از سانسور دستگاه های امنیتی این کشور شدند که به گفته آنها از آزادی عمل مطبوعات جلوگیری می کند.
روزنامه نگاران اردنی، بر لزوم اصلاح قانون آزادی مطبوعات و پایان وابستگی به قوه مجریه و تجدیدنظر در اوضاع معیشتی خود تاکید کردند.
تجمع روزنامه نگاران اردنی در سندیکای روزنامه نگاران در حالی صورت می گیرد که، اسلام گرایان اردنی، مشارکت در گفت وگوهای ملی را رد کردند.موضوع مطلب :
۱۳٩٠/۱/۱٢ :: ٥:۳۱ ‎ق.ظ
موضوعات
امکانات جانبی

Locations of visitors to this page
اتقو الله الذی ان قلتم سمع و ان اضمرتم علم
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای حزب الله محفوظ است