حزب الله
[ الصحوة الاسلامیة ]
بحرین الثوره فی البحرین بیداری اسلامی بیداری اسلامی الثوره فی البحرین
درباره وبلاگ
ایمان


نويسندگان

سرویس خارجی-
حوزه علمیه نجف اشرف از علمای مسلمان خواست با اتخاذ مواضع قاطع و مسئولانه در قبال تعرض به مردم بی دفاع بحرین به وظیفه اسلامی و انسانی خود عمل کنند.
«آیت الله شیخ محمد السند» از علمای حوزه علمیه نجف اظهار داشت، از علمای دینی می خواهیم موضعی قاطع در قبال اوضاع وخیم بحرین اتخاذ کنند.
وی افزود، چگونه علمای مسلمان می توانند در برابر رفتار خشونت آمیز و کشتار فجیع مردم بی دفاع بحرین سکوت کنند.
شیخ السند تصریح کرد، امت اسلامی باید در غم مسلمانان دیگر شریک باشند. وی همچنین اظهار داشت، حوزه علمیه نجف اشرف اوضاع بحرین را با جدیت دنبال می کند و در صدد برداشتن گام هایی در زمینه حمایت از مردم بحرین است.
این استاد حوزه علمیه گفت، آنچه امروز بر مردم مسلمان بحرین می گذرد به مراتب شدیدتر و سخت تر از تجاوزهای رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین است. «شیخ محمد البرزنجی» رهبر حزب جماعت اسلامی و از شخصیت های برجسته اهل تسنن عراق نیز اعمال خشونت و سرکوب تظاهرکنندگان بحرینی را عملی خلاف شرع و برخلاف فرمایشات پیامبر بزرگ اسلام دانست.
وی افزود، حکومت و سردمداران کشورهای اسلامی باید خود را خادم ملت بدانند و به درخواست های مردم توجه کنند تا به سرنوشت دیگر دیکتاتورها مواجه نشوند. «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر عراق نیز اعزام نیروهای کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به بحرین برای سرکوب مردم را محکوم کرد.
ساکنان شهر «صفوا» در استان قطیف عربستان نیز در حمایت از مردم بحرین تظاهرات کردند.
شهروندان عربستانی نسبت به اقدام دولت عربستان سعودی در دخالت نظامی در بحرین اعتراض و اعلام کردند که از تظاهرکنندگان بحرینی حمایت می کنند. گروه های مختلف حقوق بشری کویت نیز در حمایت از مردم مظلوم بحرین اعلام کردند که به منافع عربستان و بحرین در منطقه حمله خواهند کرد.
بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد نیز با انتشار بیانیه ای از تهاجم نیروهای نظامی عربستان سعودی به بحرین انتقاد کرد.
سخنگوی وزارت خارجه آلمان نیز اظهار داشت، بحران بحرین با ورود نیروهای خارجی حل نمی شود.
وی نسبت به دخالت نظامی عربستان در بحرین هشدار داد و گفت: راه حل بحرین گفت وگوهای جدی بین مخالفان و دولت بحرین است. همچنین فرانکو فرانتینی وزیر خارجه ایتالیا اظهار داشت، هشت کشور صنعتی جهان به شدت نگران اعزام نیروهای مسلح به بحرین هستند.موضوع مطلب :
۱۳٩٠/۱/۱٢ :: ٥:۳٠ ‎ق.ظ
موضوعات
امکانات جانبی

Locations of visitors to this page
اتقو الله الذی ان قلتم سمع و ان اضمرتم علم
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای حزب الله محفوظ است